top of page

Real održao fudbalsku lekciju „tankim“ i beskrvnim lozničanima : Loznica – Real 1:2 (1:0)

U utakmici 25. kola Srpske lige Zapad gosti iz Podunavaca su održali pravu fudbalsku lekciju fudbalerima Loznice koji od 93. minuta koliko je trajala utakmica, nisu mogli da se „sastave“ ni ukupno pet minuta. Gosti su očigledno došli da i oni čalabrcnu bar bod što su uspevali svi predhodni rivali lozničana osim davljenika iz Petrovca na Mlavi koji je izgleda žurio na brzi voz (btw koji ne prolazi kroz Loznicu) i tako zaboravio da se na Lagatoru omrsi bar sa jednim  bodom. Imponovali su gosti u svim fudbalskim elementima i bila bi ogromna nepravda da u Podunavce nisu odneli barem jedan bod. U igri gostiju video se rad trenera za razliku od Loznice koja već kolima igra kao da uopšte nema trenera. Sve linije gostiju su funkcionisale bez greške (osim one iz 8. minuta). Lopta je išla tečno po zelenom tepihu Lagatora. Gosti su nadtrčali domaće igrače koji su danas pokazali da ne poznaju ni najosnovnije elemente fudbala. Nezamislio je da na igrate na svom stadionu a da je rival mnogo motivisaniji i borbeniji.

U uvodnim minutama meča kada su gosti uspostavljali svoju dominaciju na terenu, lozničani su ni iz čega došli do prednosti. Greška u markaciji odbrambenih igrača gostiju omogućila je Obadoviću da primi loptu blizu kaznenog prostora Reala iako su oko njega bila dva odbrambena igrača gostiju. Obadović je sa loptom utrčao u kazneni prostor gostiju, malo iskosa levo. Negde u visini bele tačke uputio je oštar prizemni šut koji istrčali golman gostiju Babić nije uspeo da zaustavi tako da je lopta završila u mreži gostiju. Kasnije će se ispostaviti da je to bio jedan jedini šut lozničana ka golu gostiju tokom prvih 45 minuta.

Primljeni gol nije obeshrabrio goste. Nastavili su sa igrom sa kojom su započeli ovaj meč. Vezli su po tepihu Lagatora držeči domaćina sve vreme prvog dela meča ne samo u njegovoj polovini već večim delom i u kaznenom prostoru. Nakon primljenog gola gosti su imali dve odlične gol prilike za izjednačenje. Prvu je imao Marinković koji je odlično ispratio akciju saigrača i sa svega tri metra od gol linije, u visini dalje stative gola danas po prvi put ove polusezone Mitrovića na golu Loznice, pokušao da zatrese mrežu lozničana ali zbog duela sa domaćim Janjuševićem nije uspeo da ubaci loptu u nebranjeni deo mreže i ona je postala plen Mitrovića. Gostujući igrači kao i pedesetak gostujućih navijača koji su danas došli u Loznicu da podrže svoje ljubimce ( što je za Loznicu samo misaona imenica), zahtevali su jedanaesterac. Međutim sudija današnjeg meča, Jovanović iz Smedereva, sa ivice kaznenog prostora lozničani pokazao je da se igra nastavi. Gosti su sve više stezali obruč oko lozničana i osećalo se da „gol visi u vazduhu“. U 31. minutu meča ogroman sreća za domaćina. Šut sa ivice kaznenog prostora, iskosa desno, napadaća gostiju zaustavila je prečka gola Mitrovića. Na odmor je domaćin ipak otišao sa golom prednosti iz 8. minuta.

Drugi deo protekao je u apslolutnoj dominaciji gostiju. Lozničani, koji su nastupili u zelenim dresovima kao da su se utkali u zelenu podlogu Lagatora tako da ih nigde nije bilo. Gosti su još više pojačali tempo jer su osetili da imaju lozničane u šaci. Prvu zicer priliku u nastavku meča imao je Radonjić kada je sa šest metara glavom pokušao da ubaci loptu u gol domaćina ali je Mitrović pravovremenom intervencijom sprečio poravnanje rezultata.

Veliki trud koji su gosti uložili u današnji meč nagrađen je izjednačujućim golom. Ono što je Radonjić u predhodnim minutama propustio nadoknadio je u 80. minutu. Negde iz levog roglja kaznenog prostora lozničana Dukić je uputio oštar prizemni šut ka Mitroviću. Akciju je pratio Radonjić, koji je uprkos što je na leđima imao Stanojevića, u padu zakačio loptu nogom koju Mitrović nije uspeo da savlada te je ona završila u njegovoj mreži.

Gostima očigledno nije bio dovoljan samo bod. Nastavili su da pritiskaju danas pogubljene igrače Loznice koji su u većem delu meča delovali da ne znaju gde je levo a gde je desno. Pre nego što su gosti postigli gol za tri boda mogli su lozničani da dođu do prednosti ali je šut igrača Loznica sa linije peterca, umesto u mreži gostiju završio negde u golubarniku tribina iza gola gostiju. Nagrada za hrabru i kvalitetniju igru gostiju došla je na samom kraju utakmice kada je Dimitrijević, nakon centaršuta skoro sa leve aut linije polovine lozničana, nekako ugurao loptu sa peterca u gol gostiju pored zaspalog golmana Mitrovića i Dušana Pecarskog koji je nespretno reagovao i znatno pomogao Dimitrijeviću da svojom ekipi da sa Lagatora odu sa celim plenom. Pobedonosni gol gosti su burno proslavili ispred tribina gde su se nalazili njihovi navijači i nakon tuširanja zaslužemo otišli kući pevajući.